Akadozó játékkal győzelem a Rapid ellen

A szokatlan kezdési időpont szokatlanul langyos játékot hozott a Bukarest-i Rapid elleni mérkőzésünkön.
A mérkőzés kezdete előtt a B közép köszöntötte Flori Diaconu-t, az ellenfél játékosát, megemlékezve a 2009-2010-es bajnoki évben nyújtott jó játékáról.
A vendégek kezdtek jobban, gyorsan elhúztak 4-9-re, ekkor jött Ivanovic két hárompontossal is fűszerezett 12 pontos sorozata, 14-13-nál már mi vezettünk.
Nem sikerült állandósítani jó játékunkat, ez a 9 eladott labdának is a következménye volt: az első negyed vendéggyőzelmet hozott (18-20).
   A folytatásban sem javult a játékunk, játéksebességben, győzniakarásban messze voltunk a megszokottól. Centerjátékunk sem volt képes kihasználni az ellenfél gyengéit: jó tíz perc után, a 14. percben, 24-30-nál voltunk újra eredményesek a palánk alól. Eközben a vendégek kétszer is betaláltak távolról, előnyük 10 pontosra növekedett (28-38). Jöttek viszont a mérkőzésen kitűnőt nyújtó Bailey (36 pont, 9 lepattanó) percei, jó játékának következtében mintha szárnyakat kaptunk volna, egypontos előnyünk lett a szünetre (42-41).
   A második félidőt onnan folytatta Bailey, ahol abbahagyta, ebben a negyedben dobott 27 pontunkból 19-et vállalt, szinte egymaga vitte hátán csapatát. Védekezésünk  is az előzőek szellemében folytatódott sajnos: újra 22 egységig engedtük az amúgy nem acélos fővárosiakat.
   A záró játékrészben az elfáradás jeleit mutatták a bordómezesek, 3 percig képtelenek voltak betalálni, így megnyugató előnyt a 35. percben sikerült először szerezni (78-66). A meccsvégi adok-kapokban maradt a csapatunk 10 pontos előnye (88-78), maradt ezenkívül még pár megválaszolatlan kérdés a végén, amikre az elkövetkező fontos mérkőzésekig választ kell találnunk…

SEPSI SIC: Kelemen, Kokovay, Ivanovic (12p/6), Dézsi, Rhoads (2p, 7 assziszt), Sinka, Kajdacsi (6p), Valentine (11 pont, 20 lepattanó), Dinca (6p/6), Bailey (36p/3, 9 lepattanó), Wampler (5p, 10 lepattanó)

RAPID: Ungureanu (20p/6), Cuatu (9p/9), Bonciog, Nicolaescu, Pana, Hurmuz, Diaconu (15p/3), Usurelu (3p/3), Ene (11p/9), Constantin (14p/6), Dragan, Vlad (6p/6).

Lepattanók: 57-28 (védő 43-19)
Hárompontosok: 18/6 ill. 40/14
Büntetők aránya: 21/14 ill. 13/8
Eladott labdák: 30-15