Kiütéses győzelem Alexandria-n

CSBT ALEXANDRIA - SEPSI SIC 45 – 76 (9 – 19, 10 – 18, 5 – 28, 21 – 11)

Behúztuk zsinórban a hatodik győzelmet- a mérkőzés első pontjait még a hazai csapat szerezte, 4-0 után csapatunk kivágott egy 17-0-s rohamot, ami erőteljesen meghatározta az erőviszonyok alakulását. Játékunk végig tiszteletet parancsoló volt, csapatunkból Valentine és Rhoads (10 lepattanó!) is masszív teljesítményt hozott össze dupla-duplát érve el.
    A szünetre előnyünk már 18 pontos volt, ami ezután következett, azt szájtátva nézte végig a kb. 600 (ebből kb. 35 szentgyörgyi) néző: a harmadik negyedben lesepertük a pályáról a Teleorman-iakat. Több, mint 5 percig sikerült kapott kosár nélkül védekezni, ebben a negyedben Wampler és Valentine együttesen 20 pontot termelt.
Mindent összegezve remek győzelmet arattunk, csapatunkból a pályára lépő 7 játékosból (Kajdacsi a térdsérüléssel küszködik) hatan 10 pont fölött szereztek.

SEPSI SIC: Ivanovic (10p/6), Rhoads (14p, 10 lepatt.), Sinka, Kajdacsi, Valentine (17 pont, 14 lepattanó), Dinca (11p/9), Bailey (11p), Wampler (13p). Edző: Déri Csaba.

Alexandria: Stefan, Chivu, Stramaturaru, Sipos, Alecu, Bucica, Teodorescu, Arnold, Rus, Arlen. Edző: Madalin Piperea.

Lepattanók: 18-53 (védő 17-46)
Kétpontos dobások: 29/9 ill. 30/21
Hárompontosok: 34/7 ill. 16/5
Büntetők aránya: 26/19 ill. 7/6
Eladott labdák: 18-29