Magabiztos győzelem

Marosvásárhelyi Nova Vita - Sepsi SIC 81 - 97 (20 – 27, 22 – 21, 18 – 25, 21 - 24)

Marosvásárhelyi Nova Vita: Riggs, Walker, Mihai, Parajdi, Hilliard, Blejan, Gaál, Mitachi, Alaiba, Johnson, Borsan,

Sepsi SIC: Ivanovic (20p/12), Rhoads (11p, 10 assziszt, 10 lepatt.), Sinka, Valentine (20 pont, 11 lepattanó), Dinca (6p/6), Bailey (25p, 11 lepatt.), Wampler (15p, 9 lepattanó), Kelemen,Kokovay.Edző: Déri Csaba.

Lepattanók: 31-49 (védő 22-31)
Kétpontos dobások: 48/20 ill. 53/26
Hárompontosok: 22/11 ill. 19/9
Büntetők aránya: 11/8 ill. 24/18
Eladott labdák: 12-13

Marosvásárhelyi kosárral kezdődött a mérkőzés, de ez volt az egyetlen momentum, amikor a kék-fehérek vezettek a mérkőzésen. Az első negyed során már az összes pályára lépő játékosunk kosarat dobott, miközben a vendéglátóink ötször is betaláltak távolról, előnyünk a negyed végére 7 pontos lett (20-27).
      A következő játékrész elején 10 pontos sorozatunkra nem érkezett válasz, Dinca, Bailey, Wampler kosaraival gyarapodott pontjaink száma, ezt követően a szünetig 6 pontra kapaszkodott vissza a hazai csapat -ezt a negyedet -1-gyel zártuk.
      A harmadik szakasz újra pontgazdagra sikerült, a csapatok nem jeleskedtek ekkor sem a védekezésben. Ebben a játékrészben fő fegyverünk a palánk alatti játék volt, Valentine egymaga 10 pontot hozott össze, a lepattanócsatát is mi nyertük 16-4 arányban.
      A záró részben tőlünk Bailey szálitott 15 pontot, miközben váltakozva találtak be a csapatok, a vége egy igazi tüzijáték lett – 81-97 arányban győzedelmeskedtünk.