Váratlan vereség Bukarestben

CSM Bukarest Sportul Studentesc – Sepsi-SIC 84-79 (21-11, 22-19, 19-20, 22-29)

Sportul Studentesc: Knezevic, Scarlat, Erak, Lungu, Bajic, Perta, Bejan, Dumitrache, Demirovic, Chelariu, Bejtic, Lache. Edző: Predrag Vasic.

Sepsi SIC: Ivanovic (11p/9), Rhoads (21p), Sinka (2p), Valentine (20p), Dinca (9p/3), Bailey (14p/3), Wampler (2p). Edző: Déri Csaba.

A szerdai, Gyulafehérvár elleni parádés mérkőzéshez képest teljesen más arcát mutatta csapatunk, esetleges győzelmünkkel célba vehettük volna a dobogó
harma-dik fokát.
A Sportul elleni mérkőzésünkön beragadtunk a rajtnál, 6:0-ra, majd 16:4-re is vezetett a hazai csapat, nem voltunk frissek, mintha nem sikerült volna a mérkőzésre
hangolódnunk. A negyed végére Valentine 4 pontjának köszönhetően 10 pontos lett a hátrányunk (21:11)
A második negyedben a hazaiak zsinórban 5 triplát szórtak öt perc alatt előnyüket 17 pontosra hízlalva, amire Valentine, Bailey és Ivanovic kosaraival
próbáltunk lépést tartani. Ezután felváltva pontoztak a csapatok, előbb a fővárosiak szereztek 8 pontot, majd mi 9 pontot, a negyed végén 13 pontos minuszban álltunk (43-30).
A második félidő elején Demirovic és Bejtic játékára nem volt ellenszerünk, előbbi egymás után 8, utóbbi 6 pontot szerzett, hátrányunk a negyed végére Rhoads
és Ivanovic kosaraival 12 pontra zsugorodott (62-50)
Fontos lett volna a jó kezdés a záró negyedben, ennek azonban az ellenkezője történt. Bajic és Scarlat kosarai után nagy hajrába fogtunk, Rhoads vezérletével 9
pontot szórtunk, azonban Demirovic és Bajic triplái fontos lélegzethez juttatták a bukarestieket. A végjátékban megnehezedett a sorsunk, viszonylag könnyen kipontozták Dinca-t és Wampler-t, csupán ötfősre fogyatkozó csapatunknak nem sikerült 5 pont alá szorítani hátrányunkat, bár a záró szakaszban 6 büntetőt is kihagytunk, így csapatunk vereséggel távozott a Sportul otthonából (84-79).
Ez az eredmény azonban már nem befolyásolhatja negyedik helyezésétünket a bajnokság végén, mindenképpen Gyulafehérvár előtt végzünk. Két nehéz mérkő-
zéssel zárunk a kupadöntő előtt, hazai pályán Targoviste, idegenben pedig Szatmár lesz az ellenfelünk.

Lepattanók: 40-39
Kétpontos dobások: 40/16 ill. 39/23
Hárompontosok: 23/11 ill. 22/5
Büntetők aránya: 28/19 ill. 30/18
Eladott labdák: 17-17