Hazai vereség az elődöntőbe jutásért játszott első meccsen

SEPSI-SIC - Gyulafehérvári Egyetem 49-76 (13-14, 10-22, 15-21, 11-19)

SEPSI-SIC: Kelemen Kincső, Kokovay Melánia, Milica Ivanovic,  Dézsi Kata, Jence Ann Rhoads, Sinka Andrea, Judit Kajdacsi 5p, Mekia Valentine 8p, Elena Dinca 4p/3, Jasmin Bailey 11p, Tabytha Donne Wampler 21p/6

Gyulafehérvári Egyetem: Ekaterina Abramzon 12p, Laura Papp, Tereza Brantlova 9p/9, Amanda Thompson 9p,  Laza Enikő 6p/3, Rebecca Tobin 18p,  Nagy Ildikó, Jovana Vukoje 22p/9

Kétpontos dobások: 45/17 (38%) ill. 59/21 (36%)
Hárompontosok: 19/3 (16%) ill. 12/7 (58%)
Büntetők aránya: 11/6 (55%) ill. 18/13 (72%)
Eladott labdák: 24-11

Súlyos vereséget szenvedett csapatunk a szezon egyik legfontosabb mérkőzésén. Megvoltak a baljós előjelek a találkozó előtt, Rhoads boka- és Kajdacsi combsérülése, valamint Ivanovic betegsége nem sok jót sejtettek. Ráadásul a vendégcsapat a kupaezüstöt követően kitűnő lelkiállapotban érkezett városunkba...
     A mérkőzés felvezetőjében a szurkolótáborunk egy csodálatos székelyzászló-koreográfiával csattanós választ adott a kupadöntőn elszenvedett gorombáskodásokra.
    A pályán Abramzon kosarával a vendégcsapat kezdte meg a pontgyártást, ezután 6-4-re és 13-11-re még mi vezettünk- sajnos innen már üldöztük a gyulafehérvári csapatot, a negyedet a nagy napot kifogó Vukoje triplája zárta (13-14).
     A folytatásban négy és fél perc kellett az első kosarunkig, el is húzott az ellenfél 9 ponttal. Ebben a periódusban Wampler (6p) és Bailey (4p) szerezték pontjainkat. Egy újabb háromperces kosárszünetünk alatt a légies védekezésünk mellett 10 pontot hintett a vendéggárda, a szünetre hátrányunk 13 pontos lett (23-36).
     A második félidőre sem volt képes Déri Csaba edző felrázni játékosainkat, egy kiégett csapat benyomását keltettük, nagy volt a tanácstalanság játékunkban.  Gyatra büntetőzésünk mellett a kék-fehérek a negyed végére 21 ponttal elhúztak (27-48).
     A záró negyedben már szabadon játszottak a kitűnően meccselő Popov edző játékosai, a végére Brantlova és Laza tripláival nagy különbségű, 27 pontos győzelmet arattak (49-76).
     Fájó vereség volt csapatunknak a tegnapi, amely könnyen lehet, hogy az utolsó hazai mérkőzésünknek bizonyul. Képtelenek voltunk újítani a kupa négyes döntőben elszenvedett két vereség után, játékosaink mintha kifulladtak volna a szezon végére. Még egy utolsó szalmaszál maradt, egy esetleges szerdai győzelemmel hazai pályán dőlhetne el a továbbjutás.