CSBT Alexandria - ACS Sepsi SIC 52 – 40

(9-7, 5-9, 13-12, 25-12)

CSBT Alexandria: Ashley Graham, Adelina Stefan, Iulia Turcu, Alina Chivu, Tricia Principe, Anca Sipos, Raluca Alecu, Kelsey Paige Patrick, Crenguta Teodorescu, Alexandra Afumatu, Viorela Voicu Rus, Alyssa Smith. Edző: Madalin Piperea

ACS Sepsi SIC: Cursaru 3p, Loyd 7, Kokovay, Zorica Mitov 2, Sinka, Bejtic, Samantha Prahalis 14, Dinca 8, Kelemen, Debreczi, Watson 2, Simmons 4p. Edző: Déri Csaba

Minden előzmény nélküli fájdalmas vereséget szenvedett csapatunk Alexandria vendégeként a Nemzeti Liga második fordulójában. A nyögvenyelős első félidőben nem került senki, aki csapatunk élére állt volna. Eközben az első játékrészben 13 elszórt labdánk volt, nem találtuk a zónavédekezés elleni hatékony fegyvert (14-16!). A második félidőben úgy nézett ki 5 percig, sikerül tartósan magunk javára fordítanunk az állást. Ám ez látszat volt, a hazaiak egy 21-2-s rohammal elhúztak. Innen már nehéz volt forditani 5 perccel a vége előtt. Alacsony szerkezetű csapattal egész pályás letámadással próbálkozott Déri Csaba edző, de csak egy büntetőpárbajra futotta, fordításra nem: 14 pontos vereséget szenvedett a Sepsi-Sic. A gyenge napot kifogó csapatunk elvesztette a palánk alatti csatát is, támadásban 8-cal több lepattanót szedett az Alexandria, a palánk alól szerzett pontok aránya 20-14.

Déri Csaba: „Fájdalmas pofont kaptunk már a bajnokság elején, sajnos ma semmi sem jött össze játékosaimnak. Nem hibáztathatom őket, edzésen nagyon jól dolgoznak. El kell gondolkozzunk vereségünk okain. Több alkalommal elhúzhattunk volna 10 ponttal, de 4-5-nél leragadtunk. Amikor átvette a vezetést az Alexandria, enerválttá váltunk, nem kezeltük higgadtan a helyzetet. Megyünk tovább, Szatmár ellen szeretnénk javítani.”