Sepsi SIC – Olimpia Brassó 81-74 (20-17, 17-21, 23-14, 21-22)

SEPSI SIC – Olimpia Brassó 81-74 (20-17, 17-21, 23-14, 21-22)

SEPSI SIC: Jeffery 4,  Lovász, Kelemen, Kokovay, Harrison 20, Pascalau 8,  Marshall 9, Parau 14, Debreczi, Kilin, Murphy 26, Cutas

Olimpia BV: Haas, Cioroiu, Ursu 12, Ferariu, Jones 27, Irimia, Armanu, Bartee 10, Brezoi, Bucevac 12, Magurean, Mitov 13.

Meglepően küzdelmes mérkőzés után sikerült csapatunknak győznie a szomszéd brassóiak ellen. Pedig villámrajtot vettek játékosaink, 4 perc után 12-0 állt a tabellán, a vendégek képtelenek voltak betalálni. Mintha elkényelmesítette volna a zöld-fehéreket a meccskezdet, a válasz erre egy gyors 3-15-s vendégrohanás és egyenlítés lett.
    Innen fej-fej mellett mentek a csapatok, nem sikerült nagyobb előnyre szert tennie senkinek, mi több egy támadólepattanót követően Mitov egypontos előnyt szerez az Olimpia javára a félidő utolsó másodpercében - rég nem volt hasonló a Szabó Kati Csarnokban.
    Nem változott a játék képe a fordulás után sem, csapatunkat Harrison vitte a hátán ebben a periódusban, a brassóiak azonban valahogy mindig utat találtak a gyűrünkhöz. A 25. perc tájékán fáradni látszott a kék-fehér alakulat, 5 perc alatt 8 labdát szórtak el, amit ki is használtak játékosaink, előnyünk gyorsan 10 pontos lett.
    Innen még 4 pontra sikerült közelítenie a vendégcsapatnak, főként 3 pontos dobásoknak köszönhetően, azonban Stefanie Murphy kiemelkedő palánk alatti játéka közepette 7 pontos győzelmet arattunk.