Gyulafehérvári Egyetem - Sepsi-SIC 63-73

CSU  Gyulafehérvár -  SEPSI SIC 63-73 (17-13, 13-18, 14-14, 13-12, 6-16)

Sepsi SIC: Jeffery 17, Lovász, Kelemen, Kokovay, Harrison 8, Pascalau 14, Marshall 12, Parau 2, Debreczi, Kilin, Murphy 20, Cutas
    CSU Gyulafehérvár: Pavel 6, Deura, Uiuiu 10, Toma, Fodor, Ardelean, Beldian, Price 4,  Agunbiade 15, McFarland 15, Custer 13, Gherman

Az utóbbi évek legizgalmasabb mérkőzésén hosszabbítás után aratott 63-73 arányú győzelmet csapatunk Gyulafehérváron. Szurkolótáborunk nagyon kitett magáért, körülbelül 50-en követték lányainkat, szurkolásban lenyomta a nagyrészt fociultrákból álló, sokszor a sovén megnyilvánulásoktól sem visszariadó hazaiakat.
    A mérkőzés Pascalau kosarával indult, és nagyon kiegyensúlyozott csatát hozott. Felváltva vezettek a csapatok –összesen 18-szor volt előnyben egyik-másik csapat, meghatározó előnyt egyik sem tudott szerezni, szünetre mi térhettünk –megnyugtatónak nem nevezhető - egypontos vezetéssel.
    A második félidőben folytatódott az idegek harcra, a feszültség tapintható volt. Bár mezőnyből pocsékul dobtunk (17/1!!), a „festéket” uraltuk -52 pontot szereztünk innen a hazai 24-gyel szemben.
    A 36. percig még előnyben állt a hatemberes rotációval játszó csapatunk, bár a 32.-ik perctől mintha légszomjat kaptunk volna. 7 és fél perc kosárszünetet produkáltunk, ezalatt fölénk kerekedni tűntek a fehérváriak, 7 pontot dobtak egymásutánban, azonban a végén kihagyott hét büntetőjükért, mint utóbb kiderült nagy árat fizettek.
    A végjáték Hitchcock-ira sikerült, 5 másodpercel a vége előtt kétpontos hátránynál oldalbedobással jöttünk, Murphy féltávról eleresztett dobása homályra sikerült, a lepattanóért azonban a jó helyen álló Marshall ment fel, aki kiegyenlített, bónusz büntetője azonban kimaradt – hosszabbítás következett.
    A ráadásban 3 percig váltakozva pontoztak a csapatok, innen azonban a  végig ihletett formában játszó Jeffery (masszív tripla-dupla, először a bajnokságban) vette vállára a csapatot és kergette eksztázisba a szurkolóinkat, tízpontos győzelmet arattunk egy hullámvasútra emlékeztető meccsen.