Sepsi SIC - Olimpia CSU Brassó 76-42 (16-12, 14-10, 28-7, 18-13)

Sepsi SIC: Jeffery 18/6, Harrison 17/9, Marshall 15, Murphy 11, Părău 6, Cutas 4, Kelemen 2, Lovász 2, Kokovay, Debreczi

CSU Brassó: Jones 20, Măgurean 6, Mitov 4, Haas 4/3, Irimia 4, Bartee 2, Ursu 2, Cioroiu, Ferariu, Armanu, Brezoi, Bucevac

Hárompontosok: 20/5 (25%) ill. 15/1 (7%)
Büntetők: 13/11 (75%) ill. 13/11 (75%)
Lepattanók: 54 ill. 29

A mérkőzés Chucky Jeffery hárompontosával, majd ezt követő ziccerével kezdődött, a 7-0-s kezdés a két csapat korábbi bajnoki mérkőzésére emlékeztetett. A folytatásban a Brassó zárkózott, kiegyenlítetté tette a mérkőzés képét, viszont előnyünk továbbra is megmaradt.

A második negyedben is tovább kapaszkodott a vendégcsapat, először 10 pont fölé Murphy hárompontos játéka után kerültünk (14. p), ugyanekkor a brassói magasember Mitov harmadik személyi hibája nem sok jót ígért csapatának. Csapatunk edzője, Mikes Zoran igyekezett sűrübben forgatni a játékosokat, play-off mérkőzésről lévén szó, meghatározó tud lenni a bajnokság ebben a szakaszában a játékosok állapota.

A harmadik negyedben beindult a zöld-fehér úthenger. Parău ziccerére még Jonesnak sikerült válaszolnia, ezután egy 26-2-s roham végleg lehűtötte a vendégek reményeit. Ragyogóan működött a hazai védekezés, a kékek minden kosarukért nagyon meg kellett izzadjanak, 36 percen keresztül 33 szerzett pontot engedélyeztünk.
Ezután már szerepet kaptak a csapad kispados játékosai is, akik nagy akarással játszottak, megőrizve az addig megszerzett előnyt.

Örömteli volt látni a tegnapi mérkőzésen, hogy pár nappal a ragyogó kupagyőzelem után sem lazítanak csapatunk játékosai, és maximális összpontosítással vágtak neki a végső bajnoki szakasznak.

Összesítésben Sepsi SIC - Olimpia CSU Brassó 1:0, folytatás vasárnap, március 22-én Brassóban 16:00 órakor, ahol csapatunk győzelme az elődöntőbe való továbbjutást jelenthet.