Olimpia CSU Brassó - Sepsi SIC 61-92

Olimpia CSU Brassó - Sepsi SIC 61-92

CSU Brassó: Jones 29/3, Măgurean 6, Mitov 4, Haas, Irimia 9, Bartee 5/3, Ursu 7/3, Cioroiu, Ferariu 3/3, Armanu, Brezoi, Bucevac 4

Sepsi SIC: Jeffery 16/6, Harrison 11/6, Marshall 12, Murphy 22, Părău 15, Cutas 9/9, Kelemen 3, Lovász 2, Kokovay, Debreczi, Kilin 2

Nem okozott gondot csapatunknak kb. 450 nézője előtt a negyeddöntő második győzelmét behúzni Brassóban.
      Kicsit nehezebben lendültünk játékba az első mérkőzéshez képest, az első negyedben 9:9 és 12:12 is volt az állás. Jones többször eredményes volt betörésekből, mi Jeffery kosaraival a szünetig 6 ponttal léptünk meg.
      A második negyed elején Mikes edző 1-3-1-es zónavédekezésre váltott, ami láthatóan nem ízlett a hazaiaknak, el is húztunk szünetig 14 ponttal, Cutas 3 triplájának köszönhetően is.
      A pihenő után gyorsan 20 pont fölé kerültünk, a hazai játékosoknak gondot okozott tartani a lépést csapatunkkal, Mitov kipontozódott, többen faultgondokkal küzdöttek. A negyedik negyedben a csikócsapat folytatta a lendületes játékot, láthatóan kedvet kaptak a kezdők játékát nézve. A vége egy 31 pontos győzelem lett szép csapatjátékkal (5 játékosunk is 10p fölé jutott), a Sepsi SIC pedig továbbjutott a legjobb 4 közé, ahol Gyulafehérvárral csap össze.