Sepsiszentgyörgyön a bajnoki döntő

Bajnoki döntő, negyedik mérkőzés:

CSM Târgoviște–Sepsi SIC 68:56 (10:20, 25:14, 17:14, 16:8)

Vezették: Fabiana Martinescu, Laszlo Bukuresti, Cosmin Prisca

Târgoviște: Coker 19 (1×3 és 16 lepattanó), Givens 16, Green 13 (1×3), Poole 9 (1×3), Stoenescu 6 (2×3), Watson 5 (1×3), Huțanu, Orosz, Kirkberg, Usurelu, Alecu, Dinca. Edző: Dan Fleșeriu.

Sepsi: Murphy 15 (13 lepattanó), Marshall 12, Pașcalău 12 (1×3), Părău 9 (2×3), Jeffery 5 (1×3), Harrison 3, Cutaș, Kokovay, Debreczi, Lovász és Kilin. Edző: Zoran Mikes.

Hárompontos: 6/18 (33%), ill. 4/14 (29%)
Büntető: 18/24 (75%), ill. 6/14 (43%)
Lepattanó: 38, ill. 41

Akárcsak a harmadik mérkőzésen, most is erősen kezdtek a zöld-fehér mezesek: Marshall és Pașcalău találatai, valamint Murphy 8 pontja tíz egységnyi előnyt jelentett Mikes lányainak az első negyed után (10–20). A folytatásban viszont magukra találtak a házigazdák is, akik annak ellenére, hogy Părău 8 pontot szórt, főként Givens játékának köszönhetően hamar ledolgozták a hátrányt, majd Coker büntetődobásaival először vehették át a mérkőzés során a vezetést (31–30). A második játékrész utolsó két percében Jeffery a hárompontos vonal mögül talált be, majd a naracs-kék mezesek dobógépe, Givens megszerezte a 14. pontját is, így egypontos előnnyel várhatták a harmadik negyedet (35–34).
      A szünet után továbbra is fej-fej mellett haladtak az alakulatok, 42-39-es hazai vezetésnél  egy 7:0-s rohanásunk nagy reményeket ébresztett. Azonban a negyed végén a Târgoviște játékirányítója, Green egy triplával és két mezőnykosárral újra négy pontos előnyhöz juttatta a címvédőt (52–48). Sajnos meglátszott a fáradtság a lányokon és Jeffery sem tudott teljes erőbedobással játszani sérült lába miatt, így az utolsó játékrészben Dan Fleșeriu csapata bizonyult jobbnak. A mérkőzés során eddig láthatatlan Stoenescu két hárompontost szerzett, majd Poole és Coker büntetődobásaival 12 pontos előnnyel zártak.
      A kihagyott büntetődobások (43%) és a számtalan eladott labda egy újabb vereséghez vezetett. Szomorkodni viszont nincsen ok, a sorsunk a kezünkben van, megvalósult amiért az egész szezonban küzdöttünk, hazai pályán játszhatjuk a bajnokság döntőjét.
      Az utolsó, mindent eldöntő ötödik mérkőzésen derül ki, hogy ki mondhatja magát bajnoknak és szerezheti meg a hőn áhított aranyérmet. Sepsi először vagy Târgoviște tizenkettedszer?

Április 19-én, vasárnap 17 órától a Szabó Kati Sportcsarnokban találkozik ebben az idényben utoljára a két csapat.