Bajnoki döntős a Sepsi-Sic

GyulafehérvárSepsi-Sic 55-63 (12-19, 17-14, 16-8, 10-22), második mérkőzés, elődöntő szakasz

Vezették: Șerban Rașoga (Ploiești), Laurențiu Grigoraș (Buzău)

Gyulafehérvár: Pavel 8, Deura 6,  Toma 3, Fodor,  Agunbiade 10, Ardelean, Beldian, Price 8, McFarland 6, Kuster 14, edző: Miroslav Popov

Sepsi-Sic: Jeffery 6,  Lovasz, Kelemen, Kokovay, Harrison 13, Pascalau 6, Marshall 13, Parau 7, Debreczi, Kilin, Murphy 18, Cutas, edző: Mikes Zoran

Hárompontosok: 13/2 -15% ill. 10/2 -20%
Büntetők: 10/7 -70% ill 12/9 -75%
Lepattanók: 34 (15 off./19 def.) ill. 31 (4/27)

Szinte hajszálpontosan megegyezett az első negyed a hazai mérkőzés első felvonásával, azon a 19-13-as kezdés megalapozta a győzelmünket. Nem volt ez másként az elődöntő második meccsén sem, azonban a döntőbe jutáshoz rögös út vezetett.
      Parau kosarával és értékesített büntetőjével kezdtünk, a hazaiakon érződött az önbizalomhiány, az első 7 dobásukat elrontották. Innen aztán mintha mi ragadtunk volna be, nem találtuk ritmusunkat, Price két kosarával fordítottak a fehérváriak. Jött is a Mikes-time out, amely alatt sikerült redet rakni a fejekben, a negyedet csapatunk nyerte 7 ponttal.
      A második negyedben felerősödött a játékunk a festékben, 12 pontot innen szereztünk. Stephanie Murphy ebben nagy szerepet vállalt, gyönyörű volt a Harrison-nak leosztott passza. Bár játékunkat továbbra sem sikerült gördülékennyé tenni, a pihenőre 4 pontos előnnyel tértünk.
      Szünet után sem csillogott csapatunk, 4 kihagyott dobással kezdtük a játékrészt, szerencsére a hazaiak is több hibát vétettek.  A továbbiakban folytatódott az igazi play-off-os küzdelem, nekünk sikerült 6 ponttal meglépni (33-39), 39-nél azonban leragadtunk, 4 percig nem tudtunk betalálni. Felébredt a vadászösztön a hazaiakban, fordítottak is megérezve a lehetőséget egy 12-2-s részeredménnyel.
      Az utolsó szakasznak 4 pontos hátránnyal vágtunk neki, azonban a védekezésünk összeállt erre a részre. Harrison zsinórban szórt 7 pontja nagy lendületet adott játékosainknak, gyorsan 8 pontos előnyre tettünk szert. Agunbiade tartotta a lelket a fehérváriakban, triplája következtében 3 pontra közelítettek meg (54-57). Ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni, egy kitűnő időben érkező Pascalau féltávoli egyértelművé tette a győztes kilétét.

Két küzdelmes elődöntő mérkőzés után döntőbe jutott és a bajnoki éremért harcolhat a 25 mérkőzése (21 bajnoki és 4 kupamérkőzés) legyőzhetetlen csapatunk, amely pályaelőnnyel rendelkezik a végső felvonásban is.

A másik ágon: Arad –Targoviste 76-78 (összesítésben 0-2, döntős a Târgoviște)

Döntő: Sepsi-Sic – Targoviste, első mérkőzések április 10-11.-én a Szabó Kati Csarnokban