Bajnoki döntő, harmadik mérkőzés

CSM Târgoviște  – Sepsi SIC 79:77 (13:25, 19:13, 17:15, 13:9, 10:10, 7:5) –kétszeres hosszabbítás után

Vezették: Ciprian Stoica, Mircea Serban, Alin Faur

Târgoviște: Green 5 (1×3) , Coker 17 (1×3), Poole 18 (1×3), Givens 25, Huțanu 4, Stoenescu 7 (1×3), Watson 3 (1×3), Orosz, Kirkberg, Usurelu, Alecu, Dinca. Edző: Dan Fleșeriu.

Sepsi SIC: Harrison 15 (1×3), Jeffery 14 (1×3), Marshall 15, Pașcalău 7 (1×3), Părău 12, Cutaș, Kilin, Murphy 14. Edző: Zoran Mikes.

Hárompontosok: 5/26 (19%), ill. 3/17 (18%)
  Büntető: 16/21 (76%), ill. 14/22 (64%)
  Lepattanó: 42, ill. 46

Nagyon erősen kezdett csapatunk a döntő harmadik összecsapásán, 1-9 után kezdtek éledezni a hazaiak. Gördülékeny támadásaink után sorra szereztük a szép kosarakat, az első negyed Pascalau mezőnykosarát követően 12 pontos előnyünkkel ért véget.
      A második szakaszban fej-fej mellett mentek a csapatok, a szünet fele közeledve pár kihagyott büntetőnk és néhány figyelmetlenség okozott bosszúságot, Coker triplájával három pontra feljött a CSM.
      A folytatásban továbbra is tartással kosarazott csapatunk, a hazaiakban Givens tartotta a lelket, akiknek  több esetben a játékvezetők is hónaljuk alá nyúltak.
      A végjáték Hitchock-ira sikerült, 1 perccel a vége előtt 4 pont előnyünk volt, viszont 2 eladott labdánk után örülhettünk, hogy Jeffery blokkja hosszabbításba juttatott (62-62).

A ráadásban nagyrészt a hazaiaknál volt az előny, bár a 43. percben kétpontos előnyünknél mi támadhattunk, azonban egy újabb eladott labdát követően büntetőkből egyenlített a sárgamezes csapat, ráadásul Jeffery is lesérült. Ezután Poole hibátlan büntetőzése a hazaiakat juttatta előnyhöz újra, a játékrész Murphy féltávolijával egyenlőre fejeződött be. Következhetett az újabb hosszabbítás, amelynek kezdetén a Targoviste 5 pontot szerzett zsinórban, utána kihagyott büntetőink következtében is nem sikerült megnyerni a mérkőzést.

Következhet a 4. mérkőzés csütörtökön, amelyen a még mindig előnyben lévő csapatunk megszerezheti a hőn áhított bajnoki érmeket (Targoviste, kezdés 19.00)