Ezüstérmes a Sepsi SIC

Bajnoki döntő, ötödik mérkőzés:

Sepsi SICCSM Târgoviște 65:72 (16:25, 18:17, 14:11, 17:19)

Vezették: Fabiana Martinescu,  Ciprian Stoica, Sorin Drugau

Sepsi SIC: Murphy 16, Jeffery 16 (3×3, 12 lepattanó), Marshall 15, Pașcalău 8, Părău 8 (1×3),  Harrison 2, Kokovay, Kilin, Kelemen, Debreczi, Lovász, Cutas.

Târgoviște: Givens 22 (1×3), Coker 14 (1×3, 7 lepattanó), Green 13 (3×3), Poole 12 (1×3), Stoenescu 7 (2×3), Huțanu 2, Watson 2, Usurelu, Dinca, Orosz, Alecu, Kirkberg.

Hárompontos: 4/17 (24%), ill. 8/19 (42%)
Büntető: 15/20 (75%), ill. 10/14 (71%)
Lepattanó: 36, ill. 25

Nagy küzdelemben, 65–72 arányban maradt alul a Sepsi SIC a CSM Târgoviște csapatával szemben a bajnoki döntő, ötödik mérkőzésén, így a Román Kupa után egy újabb nagyszerű teljesítménynek köszönhetően a bajnoki ezüstérem is Sepsiszentgyörgyön maradt.

Givens szerezte meg a találkozó első pontjait, amire Murphy válaszolt. Az első negyed hetedik percéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Poole és Stoenescu találatai egy kilenc pontos hátrányt eredményeztek (16–25). Murphy kitűnően kezdte a találkozót, így nem volt meglepő, hogy tíz perc alatt 10 pontot szórt. Green triplájával kezdődött a második játékrész, amit Marshall büntetődobásai és Jeffery hárompontosa követett. Givens kosaraival a vendégeknek továbbra is sikerült megőrizniük az előnyüket, így az első félidő végén még mindig 8 egységgel vezettek (34–42).

Szünet után sem lett jobb a zöld-fehérek helyzete, sőt Poole és Coker pontjaival már 13-mal vezettek a Dâmbovița-megyeiek (38–51). A harmadik negyedben 5 percen keresztül kosárszünet állt be a vendégeknél, azonban csapatunk nem élt a felkínálkozó lehetőséggel, csak négy ponttal sikerült faragni a hátrányt. 6 pontos különbségnél Givens törte meg a jeget, amire Jeffery hárompontossal válaszolt (48–53).

A negyedik negyed Stoenescu triplájával indult, innen csapatunk egy 11-0-s rohanással a maga javára fordította az eredmény állását (59-56). Sőt Jeffery labdaszerzése után 5 pontra is megléphettünk volna, azonban Marshall lépéshibát követett el – mint utóbb kiderült, ez volt a mérkőzéslabda.  A folytatásban magukra találtak a vendégek, sorozatban 7 pontot dobva újra magukhoz ragadták az irányítást, Părăuék már nem tudtak változtatni a kilátástalan helyzeten, így legnagyobb fájdalmunkra 7 ponttal győzött a Târgoviște. Megvédték bajnoki címüket, ezzel pedig begyűjtötték a 12. aranyérmüket.

Mindig fájdalmas elveszíteni egy döntőt, azonban búslakodásra semmi ok, nagyszerű idényt tudhatnak maguk mögött Mikes lányai: Román Kupát nyertek és a bajnokságot tekintve hatalmas küzdelemben veszítették el a döntőt.

Szép volt lányok, büszkék vagyunk rátok!

Ui. A mérkőzés lezárultával óvott csapatunk, Green játékjogát kérdőjelezve meg. Visszatérünk részletekkel.