Harmadik a Sepsi-SIC a kilencedik fordulóban

A Sepsi-SIC harmadik helyen végzett a három–három elleni női Román Kupa 9. fordulójában. A zöld-fehér mezesek a Sepsi Arénában rendezett megmérettetésen az elődöntőig meneteltek, ahol a későbbi győztes Szatmárnémeti VSK együttesétől 21–15 arányú vereséget szenvedett.

A Demeter Nóra, Mîrne-Nagy Ildikó, Anca Șipoș és Kovács Renáta összetételű szentgyörgyi csapat az A-csoport első helyén zárt, miután 18–5-re legyőzte a Nagyváradi CSU, 22–20-ra pedig a Marosvásárhelyi VSK együttesét. A negyeddöntőben a FCC ICIM Arad volt az ellenfelük, akik felett 13–11-re győzedelmeskedtek. A Sepsi-SIC az elődöntőben az Andreea Lazăr, Alexandra Uiuiu, Adina Pop és a Roxana Pane összetételű csapat ellen lépett pályára, a partiumi gárda pedig végig vezetve 21–15-re diadalmaskodott, és harmadik tornagyőzelmét ünnepelhette.

A szentgyörgyi csapat eredményei: Sepsi-SIC–Nagyváradi CSU 18–5, Sepsi-SIC–Marosvásárhelyi VSK 22–20, Sepsi-SIC–FCC ICIM Arad 13–11, Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 15–21.

A 10. forduló vasárnap 11.30 órától kezdődik. A Román Kosárlabda Szövetség nem sorsolta újra a csoportokat, ugyanazok lesznek, mint a 9. körben, vagyis a zöld-fehér mezesek ellenfele a Marosvásárhelyi VSK és a Nagyváradi CSU. A Sepsi-SIC a nagyváradi csapattal 11.30, a Maros-parti együttessel pedig 12.30 órától játszik. A csoportokból az első kettő jut a legjobb nyolc közé. A negyeddöntők 13.30 órától kezdődnek, az elődöntőkre 14.15 órától kerül sor, míg a döntőt 14.55 órától rendezik.