Bebiztosítottuk első helyünket az alapszakaszban

oldal nyomtatása2019. 03. 16.

A címvédő Sepsi-SIC magabiztos játékkal, kiütéses 91–53 (23–11, 16–9, 28–10, 24–23) arányú győzelmet aratott a Brassó Olimpia vendégeként a Dumitru Popescu Colibași Sportcsarnokban a Piros csoport 13. fordulójában. A zöld-fehérek idénybeli huszadik sikerükkel, és a Szatmárnémeti VSK aradi vereségével (70–65) biztosan első kiemeltként vágnak neki a Nemzeti Liga rájátszásának.

Népes sepsiszentgyörgyi szurkolótábor kísérte el a zöld-fehéreket Brassóba, ahol Zoran Mikes vezetőedző a Marina Solopova, Annemarie Gödri-Părău, Kovács Renáta, Peyton Whitted és Kristina Higgins összetételű kezdővel vágott neki a mérkőzésnek. A találkozón először a házigazdák találtak a gyűrűbe Carla Bartee révén, azonban az Olimpia először és utoljára vezetett, a folytatásban csak szaladtak az eredmény után. A címvédő Solopova kosarával egyenlített, majd minden támadással tovább növelte előnyét. Az első negyed végén pályára lépett a novemberben vállsérülést szenvedő Jovana Pasic, aki több mint három hónapos szünet után ismét magára öltötte a zöld-fehér mezt.

A második játékrészben a vendégek védelme annyira jól működött, hogy Dan Calancea csapata mindössze kilenc pontot jegyzett, így a címvédő a félidőben már megérdemelt, 19 pontos előnyre tett szert. A szünet után tovább hengerelt a háromszéki együttes, amely támadásban jóval hatékonyabb volt ellenfelénél, hiszen a festékből több mint kétszer annyi pontot szerzett, mint Brassó. Az utolsó felvonás kiegyenlített játékot hozott, viszont a Sepsi-SIC győzelme nem forgott veszélyben, így sorozatban ötödször zárta az alapszakaszt az első helyen. A szentgyörgyi gárda minden játékosa feliratkozott a pontszerzők listájára, a kispadról játékba állók 36 egységet termeltek.

Brassó: Pesovic 10/9, Wingate 8, Filip 7/3, Podar 7/3, Bartee 13. Cserék: Szmutku, Al Ash Hab 2, Pătrașcu, Tanacan 1, Brezan, Prlja 5/3. Vezetőedző: Dan Calancea.
Sepsi-SIC: Solopova 17/9, Gödri-Părău 14, Kovács 3, Whitted 4, Higgins 17. Cserék: Pasic 6, Demeter 5, Mîrne-Nagy 2, Șipoș 2, Slamová 21/9. Vezetőedző: Zoran Mikes.

A Piros csoport állása 13 forduló után: 1. Sepsi-SIC (20 győzelem/1 vereség) 39 pont, 2. Szatmárnémeti VSK (16/5) 37 pont, 3. Brassói Olimpia (10/12) 32 pont, 4. Târgoviște (9/12) 30 pont, 5. Aradi ICIM (8/13) 29 pont, 6. Konstancai Phoenix (14/9) 25 pont, 7. Kolozsvári U (3/18) 24 pont.

A zöld-fehérek március 23-án, szombaton 19 órától rangadót játszanak a Szatmárnémeti VSK csapatával a Sepsi Arénában a Piros csoport utolsó, 14. fordulójában, és visszavághatnak a februárban elszenvedett vereségért.