Megvan a harmadik győzelem

Négyszeres bajnok csapatunk hazai pályán 90–54 (28–6, 25–15, 13–21, 24–12) arányban győzött a Rapid ellen a női kosárlabda Nemzeti Liga 3. fordulójában, így továbbra is hibátlanul vezeti a Keleti csoportot.

A mérkőzés első három percében a vendégek Florina Stănici kosaraival tartani tudták a lépést a kissé nehezen játékba lendülő házigazdákkal, azonban a folytatásban Andra Mandache vezérletével tarolt a címvédő, amely az első negyed további részében mindössze két pontot engedett ellenfelének. A második játékrészben a Sepsi-SIC sorozatban kilenc pontot szerzett, majd Natalia Burlakova megtörte csapata kosárcsendjét, a szünetig pedig kiegyensúlyozottabbá vált a játék, bár a négyszeres bajnok fölényéhez nem férhetett kétség, az első félidő végén 32 ponttal vezetett (53–21).

A térfélcsere után a hazai csapat többet hibázott, pontatlanabbul célzott, a fővárosi gárda ezt kihasználva a harmadik negyedben 8 ponttal jobbnak bizonyult. Az utolsó tíz percben ismét a zöld-fehérek akarata érvényesült, Kristina Topuzovic háromszor volt eredményes a hárompontos vonal mögül, így csapata 36 pontos győzelmet aratott. A párharc legeredményesebb játékosa Mandache volt, aki 22 pontot szerzett és 10 lepattanót gyűjtött, rajta kívül még Chrissy Givens, Topuzovic és Kovács Renáta jegyzett legalább 10 egységet.

Sepsi-SIC: Demeter 5, Topuzovic 10/9, Mandache 22/6, Gödri-Părău 6, Givens 13/3. Cserék: Orbán 5, Cătinean 6, Mîrne-Nagy, Vucetic 9, Kovács 10/6, Butler 4. Vezetőedző: Zoran Mikes.
Rapid: Burlakova 6, Lupusavei 4, Stănici 19/3, Vlad 5, Cazacu 3/3. Cserék: Pantazi, Manea 8/3, Bejan, Grigore 2, Cuatu 7/3, Anghel, Candoi. Vezetőedző: Dan Militaru.

Zöld-fehér mezes csapatunk október 12-én, szombaton 15 órától Târgoviște vendégeként lép pályára a női kosárlabda Nemzeti Liga 4. fordulójában.