Hibátlanul zártuk az odavágó-sorozatot

Négyszeres bajnok csapatunk hazai pályán 82–54 (26–13, 20–18, 17–15, 19–8) arányban győzött a Bukaresti Agronomia ellen a női kosárlabda Nemzeti Liga 7. fordulójában, így az odavágó-sorozatot sikerült veretlenül az élen zárnunk.

A bajnoki szünetet követően először játszott zöld-fehér mezes csapatunk, amely jól kezdte az Agronomia elleni találkozót, hiszen Jovana Pašić vezérletével az első negyedben 13 pontos előnyt épített ki. Az első negyedben hosszabb sérülés után bemutatkozott Alyssia Brewer, aki 3 ponttal zárta a mérkőzést. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, a Zoran Mikes irányította kosárlabdázók több hibát vétettek, így a fővárosi együttes könnyű kosarakat szerezhetett, ennek ellenére a szünetben 46–31-re vezettünk. A harmadik játékrészben kisebb-nagyobb hullámvölgyek nehezítették a játékunkat, ellenfelünk pedig ezt kihasználva felzárkózott 7 pontra. Ezt követően a házigazdák megrázták magukat, átvették a kezdeményezést, és tovább meneteltek az idénybeli hatodik bajnoki siker irányába. Az utolsó felvonást tízpontos sorozattal kezdtük, támadásról támadásra nőtt az előnyünk, végül pedig 28 ponttal jobbnak bizonyultunk.

Sepsi-SIC: Pasic 17, Orbán 13/3, Mandache 9/3, Gödri-Părău 10, Givens 13. Cserék: Demeter 2, Cătinean 2, Mîrne-Nagy, Vucetic 8, Kovács 3/3, Brewer 3, Butler 2. Vezetőedző: Zoran Mikes.
Agronomia: Chelariu 6/3, Daniels 6/3, Șipoș 15/3, Militaru 6, Hawkins 9. Cserék: Plăvițu 2, Vilcinschi 10/3, Plăvnicheanu, Cristea, Anastasescu. Vezetőedző: Milan Sokic.

Csapatunk november 23-án, szombaton 19.30-tól a Brassói Olimpia vendége lesz a D. P. Colibași Sportcsarnokban a női kosárlabda Nemzeti Liga 8. körében, majd november 27-én, szerdán 18.30-tól a Galatasaray otthonában játszunk az Európa-kupa csoportkörének 5. fordulójában.