Magabiztos győzelem a Rapid vendégeként

Idénybeli kilencedik sikerének örülhetett a négyszeres bajnok Sepsi-SIC, miután 112–58 (26–18, 33–20, 28–8, 25–12) arányú könnyed győzelmet aratott a Rapid otthonában a női kosárlabda Nemzeti Liga 10. fordulójában.

A mérkőzés első kosarát Gabriela Vlad szerezte, viszont mint később kiderült, a házigazdák először és utoljára vezettek. A zöld-fehérek magukhoz ragadták a kezdeményezést, rövid idő alatt megfordították az állást, azonban a fővárosi csapatnak még sikerült felzárkóznia két pontra, amire a másik oldalon a címvédő 10 pontos sorozattal válaszolt. A kiegyenlített első negyedet egyoldalú második és harmadik felvonás követte, Zoran Mikes csapata rendre jobban célzott a hárompontos vonal mögül, így a félidőben már 21 ponttal vezetett (59–38). A zöld-fehérek a szünet után a hatékonyabb védekezésüknek köszönhetően tovább növelték előnyüket, a bukaresti csapat a harmadik játékrészben mindössze nyolc pontot értékesített. A vendégek minden mutatóban ellenfelük fölé nőttek, az utolsó tíz percben sem változott a játék forgatókönyve, a Sepsi-SIC a 35. percben Natalie Butler találatával már száz pont fölött járt, amire a hátralevő időben még rátettek egy lapáttal.

Rapid: Burlakova 2, Lupusavei 6, Stănici 18/3, Vlad 12/12, Cazacu. Cserék: Pantazi 4, Ticu 8/3, Bejan, Grigore, Cuatu 6, Manea 2, Niculescu. Vezetőedző: Dan Militaru.
Sepsi-SIC: Pasic 10, Demeter 10, Mandache 12/6, Gödri-Părău 6, Givens 10/6. Cserék: Orbán 10, Cătinean 8/6, Mîrne-Nagy 2, Vucetic 16, Topuzovic 8/6, Kovács 6/6, Butler 14. Vezetőedző: Zoran Mikes.

Csapatunk legközelebb november 14-én, szombaton 19 órától játszik, ugyanis a női kosárlabda Nemzeti Liga 11. fordulójában Târgoviște látogat a Sepsi Arénába.