Bejutottunk a kupadöntőbe

Címvédő csapatunk a papírformát igazolva, végig uralt mérkőzésen 109–41 (26–12, 32–7, 28–15, 23–7) arányú győzelmet aratott a Bukaresti Agronomia felett a női kosárlabda Román Kupa elődöntőjében, így bejutott a fináléba, ahol az FCC Baschet Arad lesz az ellenfele.

A Zoran Mikes irányította együttes már az első pillanattól kezdve érvényesítette akaratát a jóval gyengébb játékerőt képviselő fővárosi gárda ellen, és igyekezett mielőbb megnyugtató előnyre szert tenni. A zöld-fehér mezesek már az első tíz percben bizonyították fölényüket, a folytatásban pedig még nagyobb fokozatra kapcsoltak, a szünetben pedig harminckilenc ponttal vezettek (58–19). A harmadik negyedben meglepetésre az Agronomia egy 7 pontos sorozattal indított, amire válaszul a négyszeres kupagyőztes 17 egységet termelt, így lényegében csak az volt a kérdés, hogy a házigazdák mikor érik el a százas határt. Három perccel a lefújás előtt Jelena Vucetic egy hárompontossal megszerezte a Sepsi-SIC századik pontját, a mérkőzés végét jelző sípszó pillanatában pedig 109–41 állt az eredményjelző táblán.

Agronomia: Chelariu 2, Ninkovic 2, Plăvițu 5/3, Militaru 12, Hawkins 4. Cserék: Vilcinschi 16/12, Plăvicheanu, Cristea, Raiciu, Ușurelu, Țințar, Anastasescu. Vezetőedző: Milan Sokić.
Sepsi-SIC: Mandache 7/3, Gödri-Părău 3, Givens 15/3, Kovács 9/6, Tobin 12. Cserék: Pašić 13, Demeter 12, Orbán, Cătinean 8, Mîrne-Nagy 4, Vučetić 12/3, Topuzović 14/12. Vezetőedző: Zoran Mikes.

A négyszeres kupagyőztes Sepsi-SIC vasárnap 19.30-tól a Kézdivásárhelyi SE felett 76–59 arányban diadalmaskodó FCC Baschet Arad ellen lép pályára hazai környezetben a női kosárlabda Román Kupa döntőjében.