Fölényes siker Kolozsváron

Csapatunk erődemonstrációt tartott a Horia Demian Sportcsarnokban, ugyanis 103–61 (32–12, 24–13, 20–24, 27–12) arányban diadalmaskodtunk a Kolozsvári U felett a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszának 7. fordulójában. A zöld-fehér mezesek 18. bajnoki mérkőzésüket is győzelemmel zárták, valamint az idényben hatodszor lépték át a 100 pontos határt.

A mérkőzés első kosarát a házigazdák szerezték, azonban először és utoljára vezettek, ugyanis a folytatásban a Zoran Mikes irányította együttes akarata érvényesült. Andra Mandache és a Chrissy Givens vezérletével már az első negyed végére 21 pontos előnyt építettünk ki, amit a második felvonásban tovább növeltünk, ugyanis a festékben egyértelműen jobbak voltunk a kolozsvári csapatnál. A szünet után úgy tűnt, magára talált a kincses városbéli együttes, viszont a fellángolásuk csak átmeneti volt, néhány percig tartani tudták a lépést, így néhány pontot faragtak hátárnyukból. Ezt követően ellentámadásokból könnyű kosarakat szereztünk, valamint a kispadról pályára lépő játékosok is kivették részüket a győzelemből. Az utolsó tíz percre a zöld-fehérek összekapták magukat, bedaráltuk ellenfelünket, majd kevesebb mint egy perccel a mérkőzés vége előtt Jelena Vucetic büntetődobásból megszerezte a 100. pontot, végül pedig 42 ponttal jobbnak bizonyultunk.

Kolozsvár: Campbell 13, Kilin 11/9, Fleșer 7/3, King 14, Uiuiu 7/3. Cserék: B. Fota 6/3, D. Fota 3, T. Neagu, Stoica, Bölöni, Apostol. Vezetőedző: Giannis Koukos.
Sepsi-SIC: Orbán 6, Mandache 15/3, Gödri-Părău 9, Givens 21/3, Tobin 6. Cserék: Pašić 13/9, Demeter 7, Cătinean 2, Mîrne-Nagy, Vučetić 20/6, Topuzović 1, Kovács 3/3. Vezetőedző: Zoran Mikes.

Csapatunk február 25-én, kedden 18 órától a Szatmárnémeti VSK otthonában játszik a középszakasz 5. köréből elnapolt mérkőzésen, majd február 29-én, szombaton 19 órától a Târgoviște látogat a Sepsi Arénába.